Haberler

Üniversitemizde İletişim Alanında Yeni Trendler Konferansı
Tarih: 8.1.2015

Üniversitemizde Mühendislik Fakültesi Genç Girişimciler Kulübü tarafından konferans düzenlendi.

Mühendislik Fakültesi Salonu’nda düzenlenen konferansa Türk Telekom Bölge Müdür Yardımcısı Yılmaz Tohumoğlu konuşmacı olarak katıldı. Üniversitemiz öğrencilerine “İletişim Alanında Yeni Trendleri” anlatan Tohumoğlu, iletişim teknolojilerinin geleceğiyle ilgili yapılan laboratuvar çalışmalarını ve öngörülerini öğrencilerle paylaştı. Bilgi ve iletişim teknolojilerinin geleceğin sektörü olacağına dikkat çeken Tohumoğlu, “İletişim hızı, zenginliği ve erişimi arttıkça insanların yaşamı daha hızlı değişip gelişecektir. Teknolojik gelişmeler hayatı kolaylaştırdığı gibi milletlerarası iletişimi de kolaylaştırıyor” dedi.

İletişim ve iletişim araçlarının gelişmesiyle günümüzde iletişim odaklı dijital tüketicilerin oluştuğunu da ifade eden Tohumoğlu, gelecekte insanların dışında günlük hayatta kullandığımız eşya ve araçlar gibi başka şeylerinde internete bağlı olacağını söyledi.

Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme ve Mühendislik Fakültesi öğrencileri ile öğretim üyelerinin ilgi gösterdiği konferansta soruları da cevaplandıran Türk Telekom Bölge Müdür Yardımcısı Yılmaz Tohumoğlu’na konuşmasının sonunda Mühendislik Fakültesi Genç Girişimciler Kulübü öğrencileri tarafından plaket takdim edildi.

 

 

 

 

Haber Arsiv


Yukarı