Bölüm Başkanının Mesajı

2012 yılında eğitim-öğretime başlayan Nuh Naci Yazgan Üniv. Elektrik-Elektronik Müh. Bölümü, bu sene 7. dönem öğrencilerini alacaktır. Bugüne kadar 3 yıl mezun vermiş olan bölümümüzün temel amacı,  mühendislik eğitimi sırasında teorik ve pratik bilgileri birleştirebilen ve mezun olduğu anda iş dünyası ve sanayiye uyum sağlayabilecek mühendisler yetiştirmektir. Mezunlarımızın iş bulma sürelerine ve çalıştıkları iş yerlerine baktığımızda bu hedefimize ulaşmış olduğumuzu görmekten memnuniyet duyuyoruz. “Başarıya ulaşmak zor, sürdürmek daha zordur” sloganının da anlattığı gibi bu başarımızı sürdürmek için ilk günkü heyecan ve motivasyonumuzla öğrencilerimize en iyi şekilde eğitim vermek için elimizden geldiğince bütün olanaklarımızı kullanmaya gayret ediyoruz.

 

Bölümümüz; derslik, laboratuvar, pratik çalışma alanlarının yeterliliğinin yanı sıra, öğretim üyelerimiz ile öğrencilerimizin iletişimi noktasında sağlamış olduğu yenilikler ve avantajlar sayesinde de başarısını devam ettirmektedir.

Bölümümüz ayrıca, YÖK tarafından belirtilen öğretim üyesi, eğitim alanı vb. gereksinimleri karşılayarak 2018 Güz döneminde Elektrik-Elektronik Mühendisliği Yüksek Lisans (master) öğretimine başlamaya hak kazanmıştır.

Sizleri de bölümümüzdeki bu pozitif ve üretken ortama katılmaya davet ediyorum.

Doç.Dr. Serhan YAMAÇLI

Elektrik-Elektronik Müh. Bölüm Başkanı

Tel: 0 (352) 324 00 00 – dahili 2251

E-mail: syamacli@nny.edu.trYukarı